Międzynarodowy Dzień Mediacji 2018

Z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji przypadającego w dniu 18 października 2018 roku Fundacja Pracownia Dialogu organizuje lub bierze udział w wydarzeniach z tej okazji, które tworzą Tydzień Mediacji (15-19 października 2018 r.).

Wydarzenia ułożyliśmy w kolejności chronologicznej:

15 października 2018 r., Gdańsk, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Konferencja “Tygiel Dialogu”

(strona wydarzenia: www.tygiel-dialogu.pl).
Podczas tego wydarzenia Janusz Kaźmierczak będzie brał udział w panelu nt. opieki naprzemiennej/ równoważnej i przedstawi wystąpienie pt. “Opieka naprzemienna w mediacji”. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.


16 października 2018 r., godzina 17:00, Toruń, Instytut Socjologii UMK, sala 220, Projekcja filmu “A Conversation” i dyskusja na temat “Mediacja i sprawiedliwość naprawcza jako odpowiedź na poważne przestępstwo? Gdzie jest granica?”

Film jest opartą na faktach inscenizacją spotkania między rodzicami zgwałconej i zabitej dziewczyny, a rodziną mordercy. Spotkanie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych tematem sprawiedliwości naprawczej i (nie)możliwością jej wykorzystania w polskim prawie karnym. Film porusza wiele aspektów i rodzi pytania natury psychologicznej, resocjalizacyjnej, prawnej, a nawet filozoficznej. Zapraszamy w szczególności studentów pedagogiki, psychologii, prawa, resocjalizacji i pracowników UMK, których interesuje ten temat.

Prelekcja będzie poprzedzona wystąpieniem dr hab. Stanisława Burdzieja (UMK), zaangażowanego w działalność Fundacji Court Watch Polska, która realizowała projekt Centrum Sprawiedliwości Naprawczej (Toruń i Białystok).

Dyskusja będzie moderowana przez Janusza Kaźmierczak, mediator.
Trailer filmu można zobaczyć tu: https://vimeo.com/235761751

Prezentowany film będzie z polskimi napisami. Czas trwania filmu 1h 20 min.


18 października 2018 r., Toruń, Wydział Prawa i Administracji UMK, Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Mediacja w ujęciu interdyscyplinarnym”

Podczas tego wydarzenia Janusz Kaźmierczak wygłosi krótką prelekcję na temat opieki naprzemiennej z uwzględnieniem zjawiska alienacji rodzicielskiej.


Strona wydarzenia: https://web.facebook.com/events/264540147701860/


19 października 2018 r., Toruń, Wydział Prawa i Administracji UMK, Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Mediacja w ujęciu interdyscyplinarnym”, 

Podczas drugiego dnia tego wydarzenia Janusz Kaźmierczak (mediator) poprowadzi warsztaty mediacyjne  dla uczestników pt. „Mediacja w sprawach gospodarczych”.

Warsztaty odbędą się w godzinach 15:00-18:30.

Formularz zapisów


Strona wydarzenia: https://web.facebook.com/events/264540147701860/


19 października 2018 r, Toruń, Wydział Prawa i Administracji UMK, sala 219, godziny 11:00 – 14:00, “Warsztaty mediacyjne w sprawach rodzinnych – sposób wykonywania władzy rodzicielskiej w tym opieka naprzemienna (ON)”

Prowadzący Janusz Kaźmierczak


Tematyka: Celem zajęć będzie praktyczne zapoznanie uczestników z mediacją w sprawach rodzinnych. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym w temat władzy rodzicielskiej i instytucję mediacji zostanie przeprowadzona symulacja mediacji w podgrupach w sprawie o ustalenie sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej w trybie opieki naprzemiennej. Dzięki temu uczestnicy i uczestniczki przekonają się, jak w drodze mediacji można ustalić kwestie, które często są przedmiotem długich i wyczerpujących batalii sądowych.

Uczestnicy/uczestniczki otrzymują: materiały szkoleniowe, imienne zaświadczenie udziału w zajęciach. Liczba miejsc ograniczona!


Formularz do zapisów

Scroll to Top
Przewiń do góry

Jestem mediatorem wpisanym na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu i Prezesa Sądu Okręgowego w Toruniu oraz mediatorem Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego.

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, gospodarczego, cywilnego (w tym sprawy związane z zarządem i obrotem nieruchomościami), pracowniczego i prawa zamówień publicznych. 

Ukończyłam prawo na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a następnie Studia Podyplomowe na kierunku „Rachunkowość Przedsiębiorstw” na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Zarządzanie nieruchomościami w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Jestem absolwentką pierwszej edycji studiów podyplomowych „Profesjonalny Mediator Gospodarczy” organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2020 roku ukończyłam Szkołę Stanowienia Prawa, w 2022 roku Nocny Kurs Prawa w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu.

Doświadczenia nabyte podczas pracy w kancelarii prawniczej skłoniły mnie do poszukiwania innych sposobów rozwiązywania sporów toczących się przed sądami i organami egzekucyjnymi. Zainteresowałam się mediacją jako alternatywą dla długich, kosztownych i nie zawsze satysfakcjonujących strony konfliktu rozstrzygnięć sądowych. W 2017 roku ukończyłam szkolenie z mediacji zgodne ze standardami szkolenia mediatorów uchwalonymi przez Społeczną Radę do Spraw Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości z dnia 29.10.2007r., a następnie odbyłam szkolenie z mediacji rodzinnych i staż w Fundacji Pracownia Dialogu w Toruniu. Ponadto ukończyłam liczne kursy i szkolenia m.in. kurs „Zarządzanie zasobami ludzkimi”, „Wprowadzenie do Public Relations dla mediatorów czyli jak mówić o mediacji”, Psychologia konfliktów i pracy adwokata” oraz uczestniczyłam w treningu asertywności i umiejętności społecznych. 

Systematycznie poddaję się superwizji oraz nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, bo mam świadomość, że wraz ze zmieniającym się światem zmieniają się także potrzeby i oczekiwania stron konfliktu, a ich zrozumienie oraz odkrywanie jest jedynym sposobem efektywnej pracy mediatora. W swojej pracy przestrzegam standardów prowadzenia mediacji i postępowania mediatora uchwalonych przez Społeczną Radę do Spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości oraz dokładam wszelkich starań, aby osoby dobrowolnie uczestniczące w spotkaniach mediacyjnych poczuły swoją moc sprawczą w decydowaniu o swojej sytuacji i sposobie rozwiązania sporu. 

Skip to content