Przejdź do treści

Dialog o zdrowiu psychicznym

#DEMOSDialogue

Dialog jest organizowany w związku z projektem Erasmus+ 023-1-PL01-KA220-ADU-000154257, współfinansowanym przez Unię Europejską, zatytułowanym “DEMOS – Dialogi dla Demokracji”. Jest on realizowany we współpracy trzech organizacji partnerskich: Fundacji Wspierania Dialogu „Rozmawiajmy” z Polski, Erätauko-säätiö (Fundacja Timeout) z Finlandii oraz HERMES (Chorwacka Sieć Edukacji i Rozwoju na rzecz Rozwoju Komunikacji) z Chorwacji.

Czym jest dialog?

Dialog to konstruktywna rozmowa, w której głos każdego uczestnika jest tak samo ważny. Skuteczny dialog umożliwia wszystkim zaangażowanym osiągnięcie głębszego zrozumienia poruszanego tematu, generując refleksje na temat siebie samego, innych oraz społeczeństwa ogólnie.

Dialog DEMOS stanowi metodę wspierającą spotkania równych sobie osób oraz konstruktywne dyskusje społeczne na różnorodne tematy związane z demokracją.

Informacje organizacyjne

  1. Dialog odbędzie się w dniu 7 maja 2025 o godzinach 17:00 – 19:00 w Kopernikańskim Ośrodku Integracji
  2. Tematem dialogu będzie zdrowie psychiczne
  3. Zaproszeni są wszyscy dorośli, chętni do dialogu na ten ważny temat.
  4. Na początku zostanie przedstawiony przebieg spotkania, zaproponowane zostaną zasady dialogu, porozmawiamy ze sobą a na koniec przeprowadzimy refleksję na temat przebiegu spotkania.
  5. Dialog odbędzie się w języku polskim
  6. Liczba osób w dialogu to max. 16 osób
  7. Spotkanie jest nieodpłatne
  8. Organizatorem jest Fundacja Pracownia Dialogu (www.pracowniadialogu.org) a prowadzącym dialog jest Janusz Kaźmierczak
  9. W trakcie dialogu będziemy robić zdjęcia. Dane będziemy przetwarzać jedynie do celów realizacji niniejszego spotkania.
  10. Link do zapisów: https://forms.gle/FVtip3MPRhP3aSft8 

Podstawowe Zasady Dialogu DEMOS.

  1. Słuchaj innych, nie przerywaj i nie inicjuj dodatkowych konwersacji
    „Każdy powinien mieć możliwość wypowiedzi i pokojowego wyrażania swoich poglądów. Istotne jest, abyśmy nie przerywali sobie nawzajem ani np. nie szeptali do osoby obok nas.”
  2. Dziel się swoimi refleksjami i doświadczeniami
    „Aby lepiej zrozumieć omawiany temat oraz siebie nawzajem, warto mówić na temat naszych osobistych przemyśleń i doświadczeń. Oznacza to, że dzielimy się z innymi tym, jakie kwestie, wydarzenia i sytuacje miały wpływ na nasze poglądy.”
  3. Szanuj pozostałych uczestników
    „Szanujmy różnorodność ludzi oraz ich odmienne poglądy. Bądźmy świadomi i uważni w obliczu różnych emocji oraz ukrytych hierarchii”
  4. Rozważaj tematy w (s)pokoju i odnoś się do tego co mówisz oraz do tego, co powiedzieli inni
    „Nie musisz znać właściwych odpowiedzi. Dialog opiera się na ciekawości i wspólnym rozważaniu różnych problemów. Nie musimy dążyć do jednomyślności ani do konkretnych rozwiązań.”
  5. Bądź obecny/obecna i szanuj poufność sesji dialogowej
    „W trakcie dialogu kluczowe jest, aby skoncentrować się na sobie nawzajem oraz na omawianym problemie, dlatego trzymajmy telefony komórkowe i laptopy z dala. Zachowajmy poufność rozmowy, aby każdy mógł wypowiadać się tak swobodnie, jak to możliwe. Możesz dzielić się swoimi myślami, ale jeśli pragniesz podzielić się czyimiś, poproś tę osobę o zgodę.”
  6. Bądź gotowy/gotowa na zmiany
    „Dialog ma moc poruszania nas. Może generować nowe spostrzeżenia i skłonić nas do zmiany naszych poglądów. Może inspirować do działania oraz do dyskusji na temat różnych problemów z innymi. Pozytywne zmiany są możliwe, a Dialog DEMOS stanowi doskonały sposób na ich rozpoczęcie!”
Scroll to Top
Przewiń do góry

Jestem mediatorem wpisanym na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu i Prezesa Sądu Okręgowego w Toruniu oraz mediatorem Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego.

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, gospodarczego, cywilnego (w tym sprawy związane z zarządem i obrotem nieruchomościami), pracowniczego i prawa zamówień publicznych. 

Ukończyłam prawo na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a następnie Studia Podyplomowe na kierunku „Rachunkowość Przedsiębiorstw” na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Zarządzanie nieruchomościami w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Jestem absolwentką pierwszej edycji studiów podyplomowych „Profesjonalny Mediator Gospodarczy” organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2020 roku ukończyłam Szkołę Stanowienia Prawa, w 2022 roku Nocny Kurs Prawa w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu.

Doświadczenia nabyte podczas pracy w kancelarii prawniczej skłoniły mnie do poszukiwania innych sposobów rozwiązywania sporów toczących się przed sądami i organami egzekucyjnymi. Zainteresowałam się mediacją jako alternatywą dla długich, kosztownych i nie zawsze satysfakcjonujących strony konfliktu rozstrzygnięć sądowych. W 2017 roku ukończyłam szkolenie z mediacji zgodne ze standardami szkolenia mediatorów uchwalonymi przez Społeczną Radę do Spraw Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości z dnia 29.10.2007r., a następnie odbyłam szkolenie z mediacji rodzinnych i staż w Fundacji Pracownia Dialogu w Toruniu. Ponadto ukończyłam liczne kursy i szkolenia m.in. kurs „Zarządzanie zasobami ludzkimi”, „Wprowadzenie do Public Relations dla mediatorów czyli jak mówić o mediacji”, Psychologia konfliktów i pracy adwokata” oraz uczestniczyłam w treningu asertywności i umiejętności społecznych. 

Systematycznie poddaję się superwizji oraz nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, bo mam świadomość, że wraz ze zmieniającym się światem zmieniają się także potrzeby i oczekiwania stron konfliktu, a ich zrozumienie oraz odkrywanie jest jedynym sposobem efektywnej pracy mediatora. W swojej pracy przestrzegam standardów prowadzenia mediacji i postępowania mediatora uchwalonych przez Społeczną Radę do Spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości oraz dokładam wszelkich starań, aby osoby dobrowolnie uczestniczące w spotkaniach mediacyjnych poczuły swoją moc sprawczą w decydowaniu o swojej sytuacji i sposobie rozwiązania sporu.